1% – Mi nekik adjuk!

ReCity Magazin
Szerző: · 2015-03-11 | 11:40· Fókusz

A ReCity Magazin virtuális hasábjain már számos olyan civil szervezetet bemutattunk, amelynek tevékenysége – vagy egy-egy projektje – a fenntartható, élhető város megteremtését szolgálja.
Az adóbevallások idején ezért számunkra sem könnyű a döntés, hogy a sok-sok támogatásra érdemes szervezet közül kinek adjuk az 1%-unkat. Összegyűjtöttük a kedvenceinket, akiket szeretettel ajánlunk a ti figyelmetekbe is!
Segítsük őket, hogy munkájukat még nagyobb hatékonysággal végezhessék!

 
 

Felelős Gasztrohős

Céljuk az étkezési szokások megreformálása az egészséges és kevésbé környezetterhelő ételek elterjesztésével, valamint a magyar vendéglátás “zöldítése”. Együtt dolgoznak a környezet védelme mellett elkötelezett vendéglátóegységekkel is, akiknek tanácsot adnak és a példájukon keresztül inspirálják a többi vendéglátóegységet, hogyan csökkentse hulladékát, használjon több kistermelőtől beszerzett hozzávalót, kínáljon bio és vegetáriánus ételeket is – azaz tegyen működése fenntarthatóságáért!

Felelős Gasztrohős 1% kampány

Mire költené az 1%-ból befolyó összeget?

“Tevékenységeinket önkéntes munkában valósítjuk meg, ezért a befolyt adományokat kampányok kidolgozására, népszerűsítésére és tudatformálásra költjük. 2015-2016-os terveink között szerepel egy oktatóanyag kidolgozása gyermekek számára, illetve számos, a felelős étkezéssel kapcsolatos online kampány. Folyamatosan dologozunk a Fenntartható Étterem minősítés kiterjesztésén is” – avatott be minket terveikbe Varga Judit, a Felelős Gasztrohős igazgatója.

Ökológiai Evolúció Alapítvány
Adószám: 18279111-1-43

Olvasd el a Felelős Gasztrohőssel készült interjúnkat!

 

ELTE Együtt a Környezettudatos Szemléletért (EKSZ)

A 2008-ban létrejött, önkéntesekből álló szervezet az évek során összetett környezeti nevelési programot alakított ki az ELTE több helyszínén (karokon, kollégiumokban, egy gyakorlógimnáziumban és az Egyetemi Könyvtárban), ezzel segítve a tanulók és dolgozók környezettudatosságát és az intézményi fenntarthatóságot.
A program részét képezi – a szelektív hulladékgyűjtés mellett – több helyszínen a komposztálás, madárbarát kert kialakítása, upcycling füzetek és más kreatív workshopok tartása, fenntarthatósággal foglalkozó rendezvényeken való részvétel, illetve ezek szervezése, valamint az önkéntesek számára ingyenes képzések, tanfolyamok megvalósítása.

ELTE EKSZ 1 százalék kampány
Mire költené az 1%-ból befolyó összeget?

 
A változó jogszabályi környezet miatt minden eddiginél nagyobb szükségük van a szervezet célkitűzéseivel szimpatizálók támogatására, hogy tevékenységüket folytathassák, az önkéntesek által kialakított és jól működő szelektív hulladékgyűjtés rendszerét tovább üzemeltethessék.
“2015-ös terveink között szerepel – a rendszer fejlesztésén túl – repoharak gyártatása, melyekkel az ELTE-s rendezvények hulladékképződését mérsékelhetnénk, illetve a kollégiumok kertjében veteményeskertek létrehozása” – válaszolta kérdésünkre Mudra Viktória, az EKSZ projektvezetője.
 
Vezér Hallgatói Egyesület
Adószám: 18187104-1-42
 
Olvasd el az ELTE EKSZ tevékenységéről szóló írásunkat!

Messzelátó Egyesület

Az 1999 óta működő Messzelátó Egyesület szívügye a fenntartható városi életmód praktikáinak és az önkéntesség eszméjének terjesztése az egészséges környezet és társadalom megteremtéséért. A Messzelátó a személyes példamutatásban hisz.
Népszerűek tanfolyamaik, ahol ki-ki elsajátíthatja a szappanfőzés, sajtkészítés, vagy épp a vegyszermentes kozmetikumok és tisztítószerek saját kezű előállításának rejtelmeit.

Messzelátó Egyesület 1% kampány

 

Mire költené az 1%-ból befolyó összeget?

 
“2015-ben újabb foglalkozás témaköröket szeretnénk kialakítani az érdeklődőknek, hogy még egy fokkal környezettudatosabban élhessenek. Beltéri komposztálásról, ehetőélőfal készítésről álmodunk többek között.” – osztotta meg velünk terveiket Schnierer Kati, a Messzelátó ügyvezető igazgatója.

Messzelátó Egyesület 
Adószám: 18382244-1-42
 
Olvasd el a Messzelátó munkájáról szóló írásunkat!

 

Elveszett Állatok Alapítvány

 
A dr. Varga József állatorvos által létrehozott alapítvány célja, hogy a házi kedvencek mellett a kóbor, elhagyott állatoknak is segítséget nyújtson. Hiszen – ahogy az alapítvány honlapján is olvasható – orvosként az élet megóvása a hivatásuk, az életfeladatuk.
 
Tevékenységük többrétű:

1. A hontalan állatok ellátásra és otthonra vágynak. Állatorvosaik ellátják őket, majd ideglenes örökbefogadói hálózatukon keresztül végleges gazdit találnak számukra.

2. A szerető, családi légkörben élő kedvencek is olykor segítségre szorulnak. A kisnyugdíjas, vagy más módon szociálisan rászoruló családok kedvencei sokszor nem kaphatnának megfelelő kezelést a segítségük nélkül. Az alapítványi támogatás eredményeképpen az állatok nem kerülnek utcára a pénzhiány miatt.

3. Szemléletük szerint az igazi segítség hosszú távon az, ha a gazdik megfelelően, tudatosan, szeretettel bánnak az állatokkal. A megelőzés és szemléletváltás érdekében hozták létre oktatási programjukat: iskolák és óvodák részére kínálnak állatsimogatással színesített előadásokat, hogy a gyerekek minél fiatalabb korban elsajátítsák a felelős állattartást, megértsék, hogy az állatok is érző lények, nem eldobható játékok. Programjaikon évente mintegy 15.000 gyermek vesz részt, akikből felnőve környezettudatos, felelős állattartók válhatnak.

Elveszett Állatok Alapítvány 1% kampány

 

Mire költené az 1%-ból befolyó összeget?

Még több állat megmentésére!

Elveszett Állatok Alapítvány 
Adószám: 18113633-1-41

 

 

 

Címkék: , , ,