Bankfiók helyett Közösségi Pont

Doró Viki
Szerző: · 2017-01-20 | 14:02· Etikus üzlet

Amikor először láttam képeket a MagNet Bank új fiókjáról, azt hittem, véletlenül egy frissen nyílt fair trade kávézó oldalára tévedtem. Eltartott egy ideig, míg rájöttem, hogy bár valóban tartozik hozzá egy biokávézó, sőt, gyereksarok is, de ez tényleg egy bankfiók. Igaz, ők „közösségi pontnak” nevezik. Céljuk ugyanis az, hogy a banki ügyek intézése kellemes élmény legyen az ügyfeleik számára és egyúttal fizikai leképeződése annak, ami a bankot jellemzi: a közösségben, a közösséggel és a közösségért való tenni akarás.

 

Középpontban az élményszerzés

Aki járt már a MagNet Bank Andrássy úti székházában, az tudja, hogy a szervezet számára nem pusztába kiáltott szó a fenntarthatóság, és az ügyfelekkel való valódi, közvetlen kapcsolat. Az épület egyik felét uraló MagNet Házban étterem, kávézó, könyvesbolt, gyermekjátszó és sok-sok foglalkoztató terem várja azokat, akik szeretnének feltöltődni: mind testben, mind lélekben.

És épp ez az, amire a szervezet törekszik. Hogy megváltoztassa az emberek fejében élő képet arról, hogy milyen – úgy általában – egy bank. Hiszen amellett, hogy pénzügyeink intézése szakértelmet, gondosságot, odafigyelést igényel, az itt eltöltött – akár hosszabb –  idő sokkal kellemesebben telik, ha közben elfogyaszthatunk egy finom fair trade kávét, kellemes, növényekkel körbevett környezetben elolvashatjuk a napi híreket, de az sem utolsó szempont, hogy ha a gyermekünkkel megyünk, akkor ő is játékkal tölthesse az időt. Sőt, még a kutyánk is elkísérhet minket!

magnet_kozossegi_pont

A MagNet Bank új, székesfehérvári közösségi pontja

A “klasszikus” bankfiók újratervezésekor arra törekedtek, hogy megszűnjön a banki tanácsadó és az ügyfelek között húzódó, őket elválasztó pult, és helyette barátságos környezetben, egyenrangú és fesztelen találkozás jöjjön létre a két fél közt. Ennek megfelelően a Budapest belvárosában (a Balassi Bálint utcában) létrejött első Közösségi Pontban a banki kollégák és vendégeik közös képernyőt néznek egy laptopon, melynek során az ügyfelek egyúttal megtanulhatják maguk intézni a NetBankon indítható tranzakciók többségét.

 

Ahova jó betérni

2016. november 21-én Székesfehérváron adták át a második Közösségi Pontot, ami egyúttal közösségi irodaként is funkcionál.
Ez elsősorban az otthonról, „home office”-ban dolgozóknak jelenthet könnyebbséget, akik a bérlő közösség tagjaként új ismeretségeket, akár partneri kapcsolatokat alakíthatnak ki. Az infrastruktúra adott: wifi, szkenner, nyomtató, bérelhető tárgyalók, zárható szekrények és közösségi konyha biztosítja, hogy minden körülmény ideális legyen a szellemi alkotáshoz.

MagNet_kozossegi_pont2

14 munkaállomás várja a közösségi iroda bérlőit


Egy olyan innovációs műhelyt álmodtunk meg, ahol startupper-ek, társadalmi vállalkozók és civil szervezetek kooperálnak, ahol környezetileg és társadalmilag hasznos projektek születnek, melyeket egyébként bankként is örömmel finanszíroznánk – vallja Pozsonyi Gábor, a MagNet Bank vezérigazgató-helyettese.

Az enteriőr tervezője – a Balassi utcai Közösségi Ponthoz hasonlóan – ezúttal is Nikoletti Petra és a Térkultúra csapata volt. Nekik köszönhetően ezen a helyszínen is érvényesülnek a Bank számára oly fontos fenntarthatósági szempontok. A fiatalos, barátságos térbe az egyedi design bútorok mellé ismét bekerült a zöldfal és az élő fák, továbbá az újrahasznosított bútorok is domináns szerephez jutottak.

A végeredmény lenyűgöző!

MagNet_kozossegi_pont3

A beltéri zöldfal a közösségi pont dísze

A MagNet Bank nemcsak speciális szolgáltatásai, hanem élményközpontú fiókjai révén is sokat tesz azért, hogy a bankokról alkotott kép megváltozzon a köztudatban.

 

Hirdetés

Címkék: , ,