Városi történetek – Ismét itt a 100 szóban Budapest!

Megyeri Nóra
Szerző: · 2016-06-13 | 22:50· Ökoszalon

Idén harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Mindspace Nonprofit Kft. 100 szóban Budapest pályázata. Június 10. és szeptember 18. között várják a történetmesélők műveit.

 

A 100 szóban Budapest projekt felhívás mindazok felé, akik szeretik Budapestet és élni kívánnak a lehetőséggel, hogy ezt írásban is kifejezzék. A pályázat témáját tekintve lehet bármilyen pozitív vagy éppen negatív élmény, érzés, gondolat, hangulati kép, álomkép, ami a várossal kapcsolatos – bármi, ami inspirálja az írót.

100szoban3

Neked mi jut eszedbe Budapestről?

 

A pályázat ideáját a chilei Plagio szervezet projektje ihlette, velük együttműködésben jött létre 2014-ben a budapesti verzió, amit a már régóta az élhetőbb városért cselekvő Mindspace csapata kivitelezett. A 100 szóban projekt Chilében már 2000 óta fut, évente több tízezer pályamű érkezik, igazi irodalmi pályázattá nőtte ki magát. A magyar szervezők nem titkolt célja, hogy a kezdeményezés nálunk is segítse a kultúra, az irodalom és a városi lét egymáshoz való közeledését.

A 100 szóban sikerét mutatja, hogy idén a visegrádi országok is csatlakoztak, így Prágában, Varsóban és Pozsonyban is meghirdetésre került a pályázat.

100szoban1

Egy személy több pályaművet is nevezhet

 

Pályázati feltételek

 

Szigorú formai kikötése a projektnek, hogy a pályamű maximum 100 darab szóból állhat. Addig kell tehát tömörítenünk mesélnivalónkat, amíg ennek eleget nem tudunk tenni, mert rövidebb lehet, de hosszabb nem! A cím és az írásjelek nem számítanak külön szónak, az igekötők és a névelők viszont igen. Lényeges még, hogy a műnek eredetinek kell lennie és kiadatlannak, amennyiben máshol már publikálták, úgy a pályázaton nem vehet részt.

Már a pályázat első évében is több mint 700 mű érkezett, 2015-ben pedig ennek a duplája, ezért a szervezők bíznak a tendencia folytatódásában.

József Attila szobra

Csak 100 szót írni Budapestről – ez jelenti az igazi kihívást! (Forrás: pixabay.com)

 

A zsűri tagjai: Winkler Nóra, Térey János, Nagy Dániel Viktor.

Ők választják ki a beérkezett pályaművekből a 100 legjobbat, a 12 döntőst, illetve ezekből az első, második és harmadik helyezettet. Az első három helyezett pénzjutalomban részül és mind a 12 döntős esszé illusztrálva megjelenik különböző médiumokban, plakátokon és kiállításokon. A 100 legjobbnak ítélt mű pedig – ahogyan az előző években is – megtekinthető lesz a pályázat honlapján, továbbá kiadásra kerül zsebkönyv formájában.

Jelentkezni online a honlapon vagy postai úton lehet. A borítékban beküldött pályaműveket álnéven várják a Lumen Kávézó címére (1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 3.)  – a személyes adatokat a borítékban elhelyezett második borítékban szabad csak megadni, ami csak a zsűrizés után kerül kibontásra.

 

Budapest hív, hogy mesélj róla!

 

Címkék: ,