Civilek és vállalatok – Érték, ami összeköt

ReCity Magazin
Szerző: · 2014-11-21 | 09:59· Etikus üzlet

Minden szolgáltatás gazdára talált a 7. Civil Licit fenntarthatósági aukción, mely így az eddigi legsikeresebb árverés lett. Közel három millió forint összértékben keltek el a civil szervezetek által felkínált szolgáltatások, melyekre 14 nagy- és közepes vállalat licitált 2014. november 12-én a KIOSK-ban.
 
Licitcsatákat és óriási izgalmakat hozott a 7. Civil Licit fenntarthatósági árverés, melyen civil szervezetek kínálták fel a társadalmi és környezeti fenntarthatóságot szem előtt tartó üzleti szolgáltatásaikat vállalatok, közintézmények számára.
A különleges árverésen az idei évben 12 szolgáltatás került kalapács alá, melyek közül mind gazdára is talált az eseményen.  
„Az eddigi legsikeresebb aukció volt az idei, hiszen több olyan tétel volt, melynek kikiáltási ára a licit során megduplázódott” – mondta el Kiss Gyöngyvér, a Civil Licit Alapítvány szóvivője.
„Úgy látjuk, hogy évről évre egyre erőteljesebb a két szektor közös gondolkodásra és tettekre való igénye, mely a Civil Licit legfőbb missziója” – tette hozzá a szóvivő.

Kiss Gyöngyvér
Kiss Gyöngyvér, a Civil Licit Alapítvány szóvivője

Valóban, az általunk megkérdezett – a liciten egy szolgáltatást vásárló – cég képviselője is arról számolt be, hogy szabályos harc bontakozott ki a vállalatok között. Hiába dönötték el ők is előre, hogy melyik szolgáltatást szeretnék megvásárolni, elég volt, hogy egy pillanatra lankadt a figyelme és máris elvitték előle a hőn áhított programot. Persze, így sem okozott gondot a megmaradtak közül újat választani.
 
 
A civil és a vállalati szektor ilyen mértékű közeledése egymás felé lassú folyamat eredménye. Azonban végre úgy tűnik, felismerték az értéket egymásban – hiszen a civil szervezetek olyan szolgáltatásokat nyújtanak, olyan tudással rendelkeznek, aminek piaci értéke van.
 
„A civil szervezetek Magyarországon, de más közép- és dél-kelet európai országokban az eddiginél is több kihívással néznek szembe” – mondta el Franz Karl Prueller, az ERSTE Alapítvány felügyelő bizottsági tagja.

„Különösen fontos megalapozni társadalmunkban a szektorok közötti kommunikációt és bizalmat.

Ez az egyik oka annak, hogy az ERSTE Alapítvány a Civil Licitet támogatja, mely egy kiváló kezdeményezés a civil szervezetek számára, hogy bemutassák értékteremtő szolgáltatásaikat. Reméljük, hogy a mai napon a civilek és vállalatok egymásra találása egy hosszú távú együttműködés alapja lesz” – értékelt Franz Karl Prueller.
 
Erre pedig már jócskán akadnak példák a Civil Licit történetében. Sőt, az is megesett, hogy egy vállalat ajándékba adta fő partnerének a megvásárolt szolgáltatást, ami olyannyira elnyerte a megajándékozott tetszését, hogy a következő évben már ő is a licitálók egyre népesebb táborát gazdagította.

Winkler Nóra és Novák Péter
Winkler Nóra és Novák Péter, a Civil Licit lebonyolítói

Az árverés egyik legsikeresebb és legnagyobb licitcsatát kivívó szolgáltatása az Autonómia Alapítvány által felkínált projekt volt, mely egy mélyszegénységben élő roma család otthonának felújításához kapcsolódóan kínált eladásra egy önkéntes programot. A tétel ára a licit során megnégyszereződött.
Ugyancsak sikert aratott a Special Pécs Fogyatékosokért Alapítvány „Karrier másképp” elnevezésű érzékenyítő programja, a kikiáltási árak kétszeresén kelt el a Salva Vita Alapítvány különleges vacsorára invitáló, sérült emberek befogadására érzékenyítő programja; az Igazgyöngy Alapítvány „Környezettudatosság és megélhetés” címet viselő roma integrációt elősegítő önkéntes projektje, és személyes kedvencünk, a Messzelátó Egyesület „Öko ebédszünet” című szemléletformáló foglalkozása is.
 
A 7. Civil Licit aukción közel három millió forint értékű üzlet született.
A sikeresen licitálók között volt az E.ON Hungária Zrt., a BP Business Service Center, az Event and More Rendezvényügynökség, a Szerencsejáték Zrt., a Telenor Magyarország Zrt., az Erste Bank Hungary Zrt. és a Nextent Informatika Zrt.

A képek forrása a Civil Licit Facebook oldala.

 

 

Címkék: , , ,