Hogyan csináld? Megmutatjuk!

ReCity Magazin
Szerző: · 2016-03-21 | 17:33· Ökodizájn könyv

A ReCity Magazin első könyvéhez 3 DIY kisfilm is készült, melyek a hulladékká vált tárgyak újrahasználatára – és ezáltal élettartamuk meghosszabbítására, valamint a hulladék megelőzésére hoznak kreatív, bárki által könnyen elsajátítható megoldásokat.

 

“A hulladék új élete – Ökodizájn Magyarországon” című könyv 50 hazai, hulladékból alkotó ökodizájner bemutatására vállalkozott. A hiánypótló kiadvány, mely online ingyenesen letölthető, 2000 példányban nyomtatott formában is napvilágot látott. A kötetből budapesti általános és középiskolák kaptak 2-2 darabot, azzal a céllal, hogy az abban bemutatásra kerülő szemléletmód, a hulladék értékes másodnyersanyagként való továbbélése váljon a környezeti nevelés és a művészeti oktatás részévé.

Természetesen, az ökodizájnerek egyedi alkotási folyamatát nem lehetne lemásolni, és nem is erre kíván buzdítani a könyv. Sokkal inkább a lehetőségek rendkívül széles tárházát kívánja bemutatni.

Az alkotók nagy része rendszeresen tart workshopokat is, ezért egyik “titkos” vágyunk az oktatási intézmények és a kézműves foglalkozásokat tartó művészek egymásra találásának, együttműködésének elősegítése.

 

Hogyan csináld? Megmutatjuk!

 

A 3 részből álló “Hogyan csináld? Megmutatjuk!” videósorozatunkban olyan egyszerű, bárki által könnyen elkészíthető do-it-yourself (DIY – csináld magad) példákat mutatunk be, melyeket pedagógusok, szülők, sőt gyerekek is könnyen elkészíthetnek.

1. Közülük például a csomagolóanyagok kiváltására alkalmas furoshiki technika egy régi japán csomagolási módszer, melynek számtalan változata létezik. Egy kendőbe vagy sálba bármit be lehet csomagolni, lehet szó könyvről, italról, ruhaneműről. Nem kell hozzá semmilyen segédeszköz (olló, ragasztó), a kendő pedig az ajándék része lehet, de akár vissza is kérhetjük, miután a funkcióját ellátta.

 

2. A PET palackok hasznosítására számtalan lehetőség létezik. Mi egy olyan megoldást választottunk, amiben használt zoknik/pólók is szerepet kapnak, illetve funkcióját tekintve a városi élelmiszerellátást is elősegíti – például ha fűszernövényeket ültetünk bele, amik aztán ételeink ízesítésére szolgálhatnak!

Íme a PETpofa!

 

3. A harmadik tárgy a tojástartó, amiből mi ezúttal virágot formáltunk, hogy kép- és tükörkeretet, vagy bármilyen más felületet dekorálhassunk vele. Ha színes tojástartókat használunk, akkor azokból akár húsvéti dekorációt, például asztaldíszt is készíthetünk, ami évről évre lakásunk dísze lehet. Tényleg, csak a fantázia szabhat határt a felhasználási módoknak!

 

A kisfilmekhez külön nekünk készített a hazai posztrock zene egyik kiemelkedő képviselője, a nagyszerű deley zenekar aláfestő zenét, amit ezúton is hálásan köszönünk nekik, valamint köszönjük a GreenVision csapat profizmusát és kreatív hozzáállását, amivel élménnyé tették a közös munkát!

Jó kreatívkodást kívánunk!

 

A kisfilmek elkészítését az OKTF Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatóság támogatta.

OKTF NHI logo

www.szelektalok.hu