Rajtu(n)k is múlik! – Támogasd a környezeti nevelést

ReCity Magazin
Szerző: · 2019-09-30 | 22:44· Fókusz

Segíts, hogy elindulhasson a WWF környezeti nevelési programja!

A World Wildlife Foundation, vagy ahogy mindenki ismeri, a WWF a világ legnagyobb civil természetvédelmi szervezete, amely 28 éve Magyarországon is jelen van. Legfrissebb kampányuk célja a környezeti nevelési programjuk beindítása, amit 10 Jó Ügyek követ támogat. Köztük főszerkesztőnk, Doró Viki is. 

 

A WWF környezeti nevelési programjának célja

A WWF a jövőért, elsősorban gyermekeink és unokáink jövőjéért dolgozik. Hazai munkásságuk során világossá vált, hogy egy természetvédelmi cél sikerességéhez kulcsfontosságú az emberekkel való együttműködés és a kitartó szemléletformálás.

Különösen igaz ez a felnövekvő generációkra, hiszen az egyre sürgetőbb környezeti problémák miatt nekik már egészen fiatal kortól át kell adnunk a természet szeretetét, tiszteletét és fontosságát – ők azok, akik már egészen kiskortól tehetnek a bolygóért és környezetünkért.

A legújabb tapasztalatok szerint erre az egyik leghatékonyabb eszköz az érzékenyítő környezeti nevelés. Ez a módszer az élőlények és természeti rendszerek megismertetése által segít felismerni a fiatalok felelősségét a környezeti problémák kialakulásában, de ugyanúgy tisztázza a szerepüket a helyzet megoldásában is.

Annak érdekében, hogy a társadalom minden tagjához eljusson a segítségkérés, a WWF Magyarország 10 ismert személyt, újságírót, sportolót, bloggereket és vloggereket kért fel arra, hogy álljanak Jó Ügyek követekként a program mellé.

A kampányhoz csatlakozott még Döbrösi Laura és Réti Adrienn színésznők.

WWF_Jo_Ugyek_kovetek

A követek egy része Sipos Katalin (WWF Magyarország igazgató) és Gigler Dóri (projektvezető) társaságában

Főszerkesztőnk, Doró Viki örömmel tett eleget a felkérésnek, az okokról, a személyes motivációról pedig így ír:

“A természet szeretetét és megóvásának igényét gyerekkoromból hozom magammal. Egy olyan Budapest környéki falusi általános iskolába jártam, ahol volt turisztika és kertészet óra is. Az iskola biokertjében minden osztály kapott egy parcellát, ahova zöldségeket ültethetett és a mag elvetésétől nyomon követhette annak fejlődését.
Egész eddigi felnőtt életemben azért dolgoztam, hogy az ilyen szemléletű iskolák ne egy sztori elemei legyenek, amit a hallgatóság nyugtázhat egy “régen minden jobb volt” sóhajjal, hanem a jelenéi! Ha nem is pont abban a formában, mint gyerekkoromban, de a környezeti nevelés élményalapú, valós, gyakorlatorientált tudásátadást jelentsen, ahol a gyerekek nemcsak megismerhetik a jövő (az ő jövőjük!) környezeti kihívásait, de válaszokat is kaphatnak arra a kínzó kérdésre, hogy “Mégis mit tehetek én?”

Ezért vállaltam el a WWF Magyarország megtisztelő felkérését, hogy követükként segítsek beindítani környezeti nevelési programjukat!

Doró Viki

 

Az összeg, amire ehhez szükség van 2,5 millió Ft, azonban a hatása felbecsülhetetlen. Az én vállalásom ebből, hogy ehhez 250.000 Ft-ot megpróbálok hozzátenni a Ti segítségetekkel.

Eddig 88.000 Ft gyűlt össze, de még hátra van 5 nap a kampányból.

Miért kell a gyerekekre fókuszálnunk? Egyre több helyről hallom, hogy a gyerekek számon kérik szüleiken, hogy nem tesznek/tettek semmit azért, hogy ők egy jobb (tisztább, harmonikusabb, természeti erőforrásokban gazdag) világban élhessenek. Nemcsak a Fridays for Future mozgalomra gondolok, hanem az ismerőseim gyerekeire is. Sokkolnak és a szívünkbe marnak ezek a kérdések, mert tudjuk, érezzük, hogy igazuk van.

Hiszek abban, hogy a gyerekek a jövőt, és egyúttal a reményt jelentik. Hiszek abban, hogy a jó példa ragadós. És hiszek abban, hogy összefogással lehetséges változást elérni.

Támogatásoddal – október 5-ig – Te is hozzájárulhatsz ahhoz, hogy a természet- és környezetvédelem üzenetét minél több gyermekhez eljuttassuk!”

Viki adománygyűjtő oldalát itt találjátok: http://bit.ly/2nYJeqH

 

KÖSZÖNJÜK!

 

Címkék: , , ,