Szavazz a Richter Anna Díj jelöltjeire!

ReCity Magazin
Szerző: · 2020-02-12 | 18:17· Ökoszalon

Az első év sikere után újabb húszmillió forintot – kategóriánként 4-4 milliót – szán a gyógyszergyár innovatív ötletek megvalósítására. Szavazz a kedvencedre, hiszen az ötödik kategória a közönség által legjobbnak ítélt program!

 

A Richter Anna Díj indulását övező népszerűséget látva a magyar gyógyszercég számára nem volt kérdés, hogy újra meghirdeti-e egyedülálló pályázatát. A Díjra idén is több száz projektet neveztek az oktatás, az egészségügy és a gyógyszerészet területén fejleszteni vágyó lelkes csapatok.

A meghirdetett négy kategória győzteseit a zsűri választja ki, de március 8-ig a www.richterannadij.hu oldalon elindult szavazással a közönségdíj sorsa a voksolók kezében van.

 

Hiánypótló kezdeményezés

Hazánk egyik kiemelkedő gyógyszercége kiírásával őrzi és továbbviszi az alapítócsalád szellemiségét, az innovációba, folyamatos fejlesztésbe vetett hitét. Méltó módon tükrözi a Richter cégfilozófiáját, társadalmi szerepvállalási elkötelezettségét a hazai oktatás, egészségügy, gyógyszerészet és mindenek előtt az ezeken a területeken dolgozó nők iránt.
A zsűri tagjai:
Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője,
Szily Nóra újságíró, pszichológus,
Rúzsa Magdi Máté Péter-díjas énekesnő,
Kertész Éva, a 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány ügyvezetője
dr. Barna István belgyógyász főorvos, klinikai docens, a MÁESZ Szakmai Bizottságának elnöke.

Mind olyan újszerű, megvalósítható ötleteket vártak a pályázóktól, amelyek az oktatás és kutatás, gyógyítás, gyógyszerészet és az egészségügy területein kreatív, innovatív módon járulnak hozzá a fejlődéséhez, illetve az adott területen dolgozók mindennapjait megkönnyítve, minőségi változást hoznak a hétköznapokba.

RADzsűrifotó

 

 

Főszerepben a prevenció és az edukáció

A Richter számára fontos a hazai szaktudás, a magyar munkaerő itthon tartása, így Beke Zsuzsa különösen örömmel fogadta a gyógyszerész szakma népszerűsítését, presztízsének emelését célzó projekteket, melyből többféle megközelítéssel is találkozhatunk a gyógyszerész pályázatok között. Az egyik városi sétákon keresztül mutatná be hazánk gyógyszertörténeti érdekességeit, míg egy lelkes gyógyszerész rezidensekből álló csapat országjáró roadshow keretében találkozna a gyógyszerészhallgatókkal, hogy népszerűsítsék a hiányszakmának számító klinikai gyógyszerészetet.

Dr. Barna István nap mint nap rengeteg beteg gyógyításában vesz részt, ezért teljes bizonyossággal állt a hazánkban évente 40-50 ezer embert érintő rettegett betegséghez, a stroke-hoz kapcsolódó projektek mögé. Az egyik pályamunka a stroke megelőzéséről szóló, a beteg szemszögéből készülő filmes projekt, a másik kórházi team pedig rehabilitációs szoba építését tűzte ki célul stroke-on átesett betegek részére.

Szily Nóra a modern kommunikációs eszközök lelkes híve, a színvonalas oktatás a szívügye. Nagy örömére több ilyen projekt is a döntőbe jutott. A finalisták között van egy olyan projekt, ami egy világszerte közismert tanulási módszert kíván népszerűsíteni a magyar tanárok, diákok körében. Szintén kreatív kommunikációs megoldást kínál az csapat, akik az újrahasznosításra, mérsékelt fogyasztásra hívják fel a figyelmet animációs kisfilmekkel és az azokhoz fejlesztett tananyaggal.

A 7D mozi ugyancsak a film, a mozivarázs erejével kíván hatni a nézőkre, a gyermekkori diabétesz közérthető, szerethető bemutatását tűzte ki célul az a csapat, akik a látvány mellett az ízeken, mozgáson keresztül interaktív módon ismertetnék meg a közönséggel az 1-es típusú cukorbetegséget.

A modern kommunikációs eszközök minden területen rendkívül hatékonyak, sőt akár életmentők is lehetnek. A felsőoktatásban tanulók vizsgaidőszakban, sőt a mindennapokban megjelenő szorongó, stresszes állapotára kínál megoldást egy űrorvosnak tanuló egyetemista stresszmentesítő applikációja. Szintén applikáció fejlesztésére készül egy krízis-intervenciós osztály, nemcsak a krízisben levők, de a tanácstalan, segítségre szoruló hozzátartozók számára is.

Rúzsa Magdi egykori szülésznőként és leendő édesanyaként is nagy figyelemmel fordul az édesanyákat, a gyerekszületés témáját fókuszba helyező pályázatok felé. Ezek a témák a pályázók körében is népszerűek, az egyik gyógyszerész csapat a szülés után gyakran tanácstalan, hiteles információkra szomjazó édesanyák számára készül programmal, míg az egészségügyi dolgozó kategória egyik döntőse a császármetszéssel kapcsolatban hozna létre vándorkiállítást, ahol a hiteles információkon túl fotókkal, személyes történetekkel hozná közelebb a témát az érdeklődőkhöz.

Kertész Éva könnyen tud azonosulni azzal, amit már több kutatás is alátámasztott, hogy a gyógyuláshoz a modern orvostudomány és gyógyszerek mellett a test és a lélek ápolása rendkívül fontos. Az ő egyik kedvenc döntőse az a kórház, melynek csapata az intézmény kertjében szeretne kialakítani virágoktól pompázó tereket, végtelenített sétálópályát, pergolákat kis padokkal a betegek és hozzátartozók, valamint a töltődésre vágyó dolgozók számára.

montazs12

 

Hiánypótló ötletek a döntőben

A döntős pályaművek mindegyikéről elmondható, hogy nélkülözhetetlen területekről érkeztek, és bármelyikük lesz az öt szerencsés kiválasztott egyike, a projekt megvalósítása nem csupán az adott közösség, de rajtuk túlmutatóan az egész társadalom, mindannyiunk javát szolgálja.

A pedagógus, orvos, egészségügyi dolgozó, gyógyszerész kategória egy-egy zsűridíjasát a zsűri tagjai választják majd ki, ők döntik el, ki kapja a projekt megvalósítására fordítható négy-négy millió forintot.

A közönségdíj sorsa a szavazók kezében van. Március 8-ig lehet megtekinteni a csapatok és projektek bemutatkozását a www.richterannadij.hu oldalon, a nagyközönség szavazhat kedvenceire, és a szavazók részt vehetnek a Richter Anna Díj nyereményjátékán. Érdemes követni a díj Facebook oldalát, ahol folyamatosan érdekes információk olvashatók és a döntős projektekhez kapcsolódó játékokban is részt lehet venni.

Március 19-én ünnepélyes gála keretében derül fény a boldog döntősök kilétére.

 

Személyes kedvencünk

A ReCity Magazin szívügyének tekinti az oktatást, a jövő generációjának környezeti nevelését.
Épp ezért személyes kedvencünk – a program kidolgozóit is ismerve és eddigi munkásságuk előtt fejet hajtva – a Fenntartható jövőkép/p/

Csapatvezető: Papp Helga

Csapattagok: Vasas Fanni, Lukácsi Kornél, Heiszig Benedek, Vészity Anna

Szemét nem létezik, csak hulladék, aminek még nincs kitalálva az új élete! Ez az egyik ars poetica-ja a drámapedagógusból, természetfilmesekből, kreatív környezetvédőkből álló csapatnak.
Az újrahasznosítás mellett a fogyasztás mérséklésére, az erőforrások kapacitásának véges mivoltára szeretnék irányítani a fogékony iskolások figyelmét. Lelkesedésüknél már csak elszántságuk nagyobb, nem kevesebbet terveznek, mint eljutni az ország minden felső tagozatosához. Ehhez készülnek forgatni öt mozgalmas és lebilincselő animációs kisfilmet, amelyek különleges megoldásaikkal magukkal ragadják a 10-14 éves korosztályt. Mi sem természetesebb, hogy a filmek is mind újrahasznosított tárgyak bevonásával mutatják majd be a műanyag, fém, textil, üveg és a papír keletkezésének és életciklusának útját.
Az erre fejlesztett honlapról letölthető filmekhez oktatási segédanyagok készülnek, hogy minden pedagógus kellő szakmai háttérrel rendelkezzen élményalapú, interaktív környezetismereti órái megtartásához. A sokféleképpen feldolgozható filmek minden más természettudományi órához, vagy akár osztályfőnöki órákhoz is szuper alapul szolgálnak. A vizuális élmények és a drámapedagógia módszere együtt azt a hatást kívánják elérni, hogy a gyerekekben külső motiváció helyett belső hangként szülessen meg a klímaválság kérdéseire adható jó válasz: a tudatos döntés a mértékletes fogyasztás, újrahasznosítás, az erőforrások kímélése mellett. Eljött az idő a cselekvésre!

Bemutatkozó kisfilm és szavazás ITT

Képernyőfotó 2020-02-14 - 18.32.56

A fenntartható jövőkép(p) csapata

Címkék: , , ,